24.12.2010.
Zašto izrađivati nešto što već postoji u prirodnom i umjetnom obliku? Zato jer se vlastoručno izrađenim Božićnim drvetom možete pohvaliti pred drugima, uštedjeti par stotina kuna svake godine i porasti 10-15 centimetera u vlastitim očima. 😉 Ali i zato jer možete izraditi Božićno drvce točno po vašoj mjeri i ne morate ga čuvati, osim dakako drvene podkonstrukcije koju poslije rastavljanja možete spremiti do drugog Božića.
U svakoj trgovini koja prodaje dijelove za izradu namještaja ili velikim trgovačkim kućama koje drže građevni materijal i slične sitnice, možete kupiti plastične vezice i drvene tiple na metar (one što se koriste za spajanje dva komada drveta ili iverice).
Cijena drvenih tipli iznosi par kuna za metar, za izradu vam treba 6-7 komada, dakle par desetina kuna. Od alata trebate bilo kakvu pilu za drvo (za nuždu će poslužiti i nož), i kliješta za rezanje žice odnosni jače škare kojima ćete skraćivati PVC vezice.
Ako u vlastitom vrtu ili u susjedstvu imate čempres ili neko drugo vazdazeleno stablo nitko sretniji od vas jer ste time 99% posla već napravili. 🙂
Kada je kostur budućeg Božićnog drvca gotov slijedi pričvršćivanje izrezanih grančica. Grane se slažu okomito od dolje prema gore, tako da odrezani kraj okrenete prema gore i PVC vezicom pričvrstite na drvenu podkonstrukciju. Veće grane treba pričvrstiti niže, sa sve četiri strane, a zatim se postupak ponavlja postupnim penjanjem prema gore.
Kada je drvena konstrukcija u potpunosti pokrivena možete pristupiti kićenju. Ništa lakše morate priznati. 🙂
Što dodati na kraju osim – Sretan Božić i Nova godina. 😉
Miša Nicinger
Broj pogleda: 613